На Вінниччині державі повернули майже 6 гектарів земель Національного природного парку Кармелюкове Поділля, які тривалий час незаконно використовувалися для ведення фермерського господарства. Про це повідомили в Офіс Генерального прокурора.
У суді прокурори довели, що ще у 2013 році Ольгопільська сільська рада всупереч вимогам законодавства віднесла ділянку природно-заповідного фонду до земель сільськогосподарського призначення. Надалі землю передали фермерському господарству, яке користувалося нею понад 11 років. Таке нецільове використання створювало загрозу збереженню унікальних природних комплексів та об’єктів парку.
На виконання судового рішення ділянку повернули у власність держави в особі Вінницької обласної військової адміністрації. Земля знову набула природоохоронного статусу та використовуватиметься виключно для збереження й відтворення природних екосистем нацпарку.
У прокуратурі зазначають, що робота з повернення земель природно-заповідного фонду триває. Лише у 2025 році за позовами прокуратури Вінниччини державі вже повернули понад 70 гектарів земель парку «Кармелюкове Поділля»: 7 га — в Ольгопільській громаді, 14 га — в Чечельницькій громаді та ще 53 га — в межах національного парку.
Як наголошують у прокуратурі, «Кармелюкове Поділля» є унікальною частиною природно-заповідного фонду України, де зосереджені реліктові види рослин, що не охороняються в інших заповідниках. Забезпечення правових умов для їх збереження залишається одним із пріоритетів правоохоронних органів.
