На Вінниччині екоінспектори зафіксували факт незаконної вирубки дерев на суму понад пів мільйона гривень. Порушення виявили під час перевірки земель комунальної власності за межами населених пунктів.
Як повідомили у Державній екологічній інспекції у Вінницькій області, незаконну порубку зафіксували на самозалісненій ділянці, де вік деревних насаджень перевищує 30 років.
За результатами обстеження інспектори склали відповідні матеріали та провели розрахунок шкоди, завданої довкіллю. Сума збитків становить 535 926 гривень. За цим фактом відкрито кримінальне провадження.
В екоінспекції нагадують, що відповідно до Лісового кодексу України до лісового фонду належать усі ліси незалежно від форми власності та категорії земель, у тому числі захисні й самозаліснені ділянки.
Заготівля деревини є спеціальним використанням лісових ресурсів і дозволяється виключно за наявності лісорубного квитка в електронній формі з обов’язковим внесенням інформації до Єдиної державної системи електронного обліку деревини у визначені строки.

