У Вінницькій області суд виніс вирок диверсійній групі, яка на замовлення спецслужб росії підпалювала релейні шафи на об’єктах залізниці. Засудженими є 29-річна жінка та 30-річний чоловік.
Як повідомили у Національній поліції України, зловмисників затримали співробітники поліції спільно з Службої безпеки України протягом доби після вчинення ними серії диверсій на залізниці у Жмеринський район та Вінницький район.
У суді доведено, що інструкції фігуранти отримували через месенджер від куратора з росії. Після підпалів вони фіксували свої дії на мобільні телефони та надсилали відео замовникам.
Під час обшуків у підозрюваних вилучили мобільні телефони з відеодоказами підпалів, банківські картки, SIM-картки, мобільні термінали, ноутбук та грошові кошти.
Злочинну діяльність документували співробітники Управління карного розшуку, Жмеринське районне управління поліції та Вінницьке районне управління поліції разом із підрозділами кримінального аналізу та іншими оперативними службами поліції спільно з Управлінням Служби безпеки України у Вінницькій області. Силову підтримку під час затримання забезпечував Корпус оперативно-раптової дії (КОРД). Процесуальне керівництво здійснювала Вінницька обласна прокуратура.
Суд визнав жінку винуватою у державній зраді та диверсії, а чоловіка — у співучасті в диверсійній діяльності. Суд першої інстанції призначив обом покарання — 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
