В Україні поступово виводять з обігу банкноти номіналом 50 та 200 гривень старого зразка, які були випущені у 2003–2007 роках. Відповідне рішення ухвалив Національний банк України з метою підвищення якості готівки в обігу.
Як пояснили в НБУ, вилучені купюри замінюватимуться банкнотами аналогічних номіналів сучасного покоління — зразка 2014 року та пізніших років випуску. Процес заміни відбуватиметься поступово, переважно під час звичайних готівкових розрахунків.
Українцям не потрібно спеціально обмінювати такі банкноти. Під час надходження до банків купюри старого зразка не повертатимуться в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку для подальшого перерахунку й утилізації.
У регуляторі зазначають, що оновлення готівки спрямоване на оптимізацію грошового обігу та використання більш захищених і якісних банкнот. У перспективі планується повне виведення з обігу всіх застарілих купюр.
