На Вінниччині правоохоронці викрили схему розтрати бюджетних коштів, виділених на експлуатаційне утримання доріг державного значення. Йдеться про збитки державі на суму понад 1,6 мільйона гривень.
Як повідомляє поліція Вінницької області, упродовж 2023–2024 років посадові особи Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Вінницькій області діяли у змові з директором приватного підприємства. За даними слідства, вони штучно завищували вартість електроенергії, яку включали до актів виконаних робіт. Зазначена вартість майже на 20% перевищувала реальні ринкові показники.
У результаті таких дій державному бюджету було завдано збитків на суму понад півтора мільйона гривень. Факти порушень підтверджені матеріалами перевірки Державної аудиторської служби України та висновками судово-економічної експертизи.
На підставі зібраних доказів слідчі слідчого управління за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомили про підозру керівнику Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Вінницькій області, начальнику одного з її структурних підрозділів, а також директору підприємства-підрядника. Як зазначається, компанія не мала відповідної ліцензії та права на постачання і розподіл електроенергії.
Фігурантам інкримінують розтрату майна в особливо великих розмірах, вчинену за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.
