На Вінниччині інспектори рибоохоронного патруля викрили жінку, яка займалася незаконним виловом риби, занесеної до Червоної книги України. Порушення зафіксували вдень 19 грудня на річці Марківка в адміністративних межах села Велика Кісниця Могилів-Подільського району.
Під час рейду інспектори виявили громадянку, яка ловила рибу з берега забороненим знаряддям — екраном типу «косинка». У ході перевірки у неї знайшли сім особин верезуба причорноморського — виду, що перебуває під охороною держави та внесений до Червоної книги України. Загальна вага незаконно виловленої риби становила майже один кілограм.
За підрахунками фахівців, шкода, завдана державі внаслідок незаконного вилову рідкісних біоресурсів, склала 70 тисяч гривень. На порушницю склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На місце події викликали слідчо-оперативну групу. Вилучену рибу та заборонене знаряддя лову передали працівникам поліції, а матеріали справи планують внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У рибоохоронному патрулі вкотре нагадують: незаконний вилов водних біоресурсів, особливо червонокнижних видів, тягне за собою значну відповідальність та суттєві фінансові санкції.
