На Вінниччині поліція викрила організовану групу, яка вирощувала коноплю для виготовлення та збуту канабісу. Під час збору «врожаю» правоохоронці затримали трьох фігурантів, ліквідували масштабну наркоплантацію та вилучили понад 153 кг готового канабісу та близько 1000 рослин коноплі. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
За даними слідства, троє уродженців Луганщини віком 23, 35 та 47 років, які проживають у Вінницькому районі, організували спільний наркобізнес. Місцем незаконного посіву вони обрали лісову місцевість на території області.
Під час обшуків правоохоронці також вилучили мобільні телефони, грошові кошти, банківські карти, господарське приладдя, фасувальні матеріали та транспортні засоби. На вилучене майно накладено арешт.
Організованій групі повідомлено про підозру у незаконному посіві, вирощуванні та культивуванні конопель, а також у виготовленні канабісу з метою збуту (ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 310 КК України). Крім того, трьом пособникам із Дніпропетровщини, які допомагали у зборі конопель, також повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 307 КК України.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Викриття та документування наркоугруповання здійснювали слідчі слідчого управління, працівники Управління боротьби з наркозлочинністю, оперативники кримінальної поліції Вінницького райуправління та співробітники кримінального аналізу. Силову підтримку надавали бійці роти поліції особливого призначення, а процесуальне керівництво забезпечувала Вінницька обласна прокуратура.

