На Вінниччині судитимуть двох жінок, які налагодили схему переправлення чоловіків за кордон під час воєнного стану.
Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, 31-річна та 27-річна мешканки Вінниці пропонували чоловікам допомогу з незаконним виїздом до Молдови через річку Дністер.
За даними слідства, жінки знаходили клієнтів серед охочих ухилитися від мобілізації та домовлялися про «трансфер» — власними автівками планували довезти їх із Вінниці до прикордоння, а потім показати напрямок руху до сусідньої країни.
Щоб уникнути перевірок, вони навіть інструктували чоловіків, як поводитися у разі зупинки поліцією. За свої «послуги» вимагали 14 тисяч гривень і 5 тисяч доларів з кожного.
Організаторок схеми затримали у Могилів-Подільському районі, неподалік державного кордону.
Обом жінкам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб).
Тепер «туроператоркам» загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
