На Вінниччині кіберполіцейські спільно зі слідчими поліції та співробітниками СБУ викрили двох місцевих мешканців, причетних до організації шахрайської схеми з незаконного заволодіння криптовалютою. Зловмисники створювали у Telegram спеціальні канали, де поширювали неправдиву інформацію про нібито обмін цифрових активів та їх «перевірку на легальність».
Під виглядом таких послуг фігуранти застосовували методи соціальної інженерії, отримували доступ до криптогаманців потерпілих і повністю спустошували їх. Серед ошуканих виявився громадянин Німеччини, у якого шахраї привласнили активи на суму 60 тисяч USDT, що становить приблизно 2,5 мільйона гривень.
У ході проведення обшуків за місцями проживання підозрюваних та у їхніх транспортних засобах правоохоронці вилучили майже 60 тисяч доларів США та 48 тисяч гривень готівкою, два автомобілі, комп’ютерну техніку, банківські картки, SIM-картки, чорнові записи й інші докази незаконної діяльності.
Слідчі повідомили фігурантам про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за шахрайство у великих розмірах та несанкціоноване втручання у роботу інформаційних систем. Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі обом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

