У Вінницькій області правоохоронці затримали 46-річну місцеву жительку, яку підозрюють у співпраці з російською спецслужбою. За інформацією слідства, жінку завербували у вересні цього року через Telegram-канал, запропонувавши оплату за збір розвідувальних даних.
За завданням «куратора» з країни-агресора, підозрювана мала відстежувати рівень захищеності об’єктів енергетичної інфраструктури від можливих ракетно-бомбових ударів та фіксувати наслідки попередніх атак. Спершу вона провела фотофіксацію однієї з підстанцій та за отриману інформацію отримала винагороду на криптогаманець.
Після цього агентка взялася за розвідку іншого об’єкта, який, за даними слідства, ворог планував атакувати. Саме під час цих дій її підозрілу поведінку помітили небайдужі місцеві жителі та повідомили правоохоронців. Це й допомогло викрити жінку.
Під час допитів затримана визнала співпрацю з російською розвідкою. Їй повідомили про підозру у вчиненні державної зради за ч. 2 ст. 111 КК України. Прокуратура вже підготувала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді безальтернативного тримання під вартою.
Слідчі дії продовжуються, фахівці перевіряють можливу причетність зловмисниці до інших епізодів, спрямованих проти національної безпеки.
