У Вінниці на лаву підсудних сяде держреєстраторка з Могилів-Подільського району, яку обвинувачують у незаконній реєстрації права власності на нерухомість.
За даними слідства, ще у 2022 році посадовиця внесла до реєстру право власності за приватною особою на нежитлове приміщення площею 687 м² у Вінниці. При цьому вона свідомо не перевірила документи, зокрема договір купівлі-продажу, завірений нотаріусом у 2020 році. Згодом з’ясувалося, що підприємства, яке нібито продавало майно, не існувало.
У результаті незаконної реєстрації приміщення вибуло з власності житлово-будівельного кооперативу, що завдало збитків на понад 3,3 млн грн.
Дії обвинуваченої кваліфіковано за ч. 3 ст. 365-2 КК України — зловживання повноваженнями державним реєстратором із метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки.
Жінці загрожує до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років та можливістю конфіскації майна.
