Колишній кінотеатр «Росія» у центрі Вінниці може отримати друге життя. Міська рада включила об’єкт до переліку інвестиційних проєктів громади та розпочала пошук інвесторів для його відновлення й осучаснення. Відповідне рішення підтримали депутати на сесії.
За словами мера Сергія Моргунова, йдеться не лише про реконструкцію будівлі, а й про облаштування прилеглої території на Соборній. «Ми шукаємо донорів для розбудови цього простору. Паралельно плануємо провести археологічні дослідження, аби врахувати можливу спадщину», – зазначив він.
Кінотеатр «Росія» був збудований у 1960-х роках та став культурним символом міста. Його площа сягає 3,5 тис. кв. м, з яких тисяча – зал на 1200 місць. Навколишня територія займає майже два гектари. У 1990-х будівлю неодноразово здавали в оренду, а у 2021 році вона повернулася у комунальну власність. Від 2025 року об’єкт перебуває на балансі КП «Агенція муніципальної нерухомості».
Місто сподівається, що завдяки залученню інвестицій колишній кінотеатр стане сучасним простором для громади та знову перетвориться на один із культурних центрів Вінниці.
