До 15 років позбавлення волі засудили колишнього українського військового, який після дезертирства почав працювати на російську розвідку. Про це повідомили в Управлінні СБУ у Вінницькій області.
Встановлено, що зрадник, перебуваючи на Вінниччині, збирав інформацію про розташування радіолокаційних станцій та мобільних груп, які захищають небо регіону. Ці дані окупанти планували використати для підготовки ракетно-дронових атак «в обхід» української ППО.
Згодом його перекинули на Сумщину, де чоловік орендував житло поблизу кордону, намагався видавати себе за військового та збирав відомості про дислокацію Сил оборони. Крім того, він отримав завдання підпалити релейні шафи на об’єктах Укрзалізниці для ускладнення логістики.
СБУ викрила й затримала агента восени 2024 року. Суд визнав його винним одразу за трьома статтями КК України: держзрада, диверсія та дезертирство, вчинені в умовах воєнного стану.
