На Вінниччині до суду скеровано обвинувальний акт щодо директора одного з комунальних підприємств м. Гайсина. Його обвинувачують у службовій недбалості, яка завдала бюджету понад пів мільйона гривень збитків.
Слідством встановлено, що у грудні 2022 року між комунальним підприємством та приватним постачальником було укладено договір на постачання електроенергії. Проте вже у 2023 році керівник КП, не маючи для цього об’єктивних підстав, підписав із постачальником дві додаткові угоди, якими вартість електроенергії підвищили майже на 25 %.
У результаті постачальнику з бюджету безпідставно було сплачено понад 500 тисяч гривень. Завдяки втручанню прокуратури збитки вже відшкодовано у повному обсязі.
Директору комунального підприємства інкримінують ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі з додатковою забороною обіймати певні посади чи займатися відповідною діяльністю до 3 років.
Нагадуємо, що згідно зі ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в суді.
