Відтепер чоловіки віком від 18 до 22 років можуть перетинати державний кордон під час воєнного стану.
Як повідомила речниця Могилів-Подільського прикордонного загону Марина Стратій, станом на 13:00 28 серпня через пункт пропуску «Могилів-Подільський» уже виїхали семеро чоловіків у цій віковій категорії.
Правила визначені постановою Кабінету Міністрів №1030 від 26 серпня 2025 року. Для виїзду необхідно мати паспортний документ для перетину кордону та військово-обліковий документ або витяг із системи «Резерв+».
Водночас обмеження залишаються чинними для посадовців державних структур та органів місцевого самоврядування: вони можуть виїжджати лише у службові відрядження. Прикордонники зазначають, що поки що ажіотажу чи різкого зростання пасажиропотоку немає — пункти пропуску працюють у штатному режимі.
Рішення уряду стало продовженням дискусій у Верховній Раді та позиції президента Володимира Зеленського, який у серпні заявив, що спрощення виїзду молодих українців до 22 років допоможе їм реалізуватися в навчанні та зберегти зв’язок з Україною.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року діяла заборона на виїзд чоловіків віком 18–60 років, окрім окремих категорій — студентів, багатодітних батьків, водіїв чи волонтерів.
