У Вінниці триває масштабна модернізація системи вуличного освітлення. Протягом 2025 року в місті планують встановити 5,6 тисяч нових LED-світильників. Після завершення робіт усі 100% вуличних ліхтарів у громаді будуть енергоощадними.
Про це повідомили у міській раді. Нові LED-ліхтарі потужністю 30 Вт споживають удвічі менше електроенергії, ніж старі натрієві лампи. Вони вже з’являються у приватному секторі та старостинських округах — на сьогодні встановлено близько 500 нових світлоточок.
«Продовжуємо впроваджувати енергоощадні технології, що зменшують навантаження на електромережу та подовжують термін служби освітлення», – зазначив заступник директора департаменту міського господарства Ігор Розборський.
Мережа вуличного освітлення громади налічує майже 27 тисяч світлоточок загальною протяжністю понад 1000 км. За останні два роки в місті оновили понад 13 тисяч ліхтарів, а загалом енергоощадними вже стали понад 80% системи.
