У Вінниці співробітники Служби безпеки України за процесуального керівництва обласної прокуратури затримали трьох громадян України, які за завданням спецслужби рф готували теракти у місті. Усім фігурантам вже повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
Як повідомляє Вінницька обласна прокуратура, у березні цього року підозрювані вийшли на зв’язок із представниками ворожої спецслужби через телеграм-канали, спокусившись на обіцянки швидкого заробітку.
Зловмисники діяли за інструкціями російських кураторів: вінничанин виготовив саморобні вибухові пристрої (СВП), а дві мешканки Київщини вирушили до Вінниці для їх застосування. Жінки знайшли закладені СВП, зроблені з побутових термосів, начинених металевими деталями, та активували їх, готуючи до вибуху.
Ціллю терактів були військовий автомобіль та відділення поліції. Один із вибухових пристроїв вони мали підірвати дистанційно — за допомогою мобільного дзвінка. Для цього встановили камеру відеоспостереження, замаскувавши її в коробці з-під товару.
Однак оперативники СБУ встигли знешкодити виконавиць майже на місці злочину, а виробника вибухівки — затримали пізніше за місцем проживання.
Суд обрав для всіх трьох запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави.
Фігурантам загрожує до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває. Прокуратура нагадує, що згідно з Конституцією України, особа вважається невинуватою, доки її провина не доведена в законному порядку.

