Вінничанин звернувся до суду вимагаючи компенсацію за моральну шкоду від росії, пояснюючи свої страждання через постійні обстріли, втрату роботи і погіршення якості життя. Однак, апеляційний суд відмовив у стягненні 120 мільйонів гривень, у які позивач оцінював вартість своїх страждань за понад 10 років війни.
Як повідомляють у Вінницькому апеляційному суді, суд не задовольнив апеляційну скаргу вінничанина на заочне рішення міського суду, який частково задовольнив його позов і вирішив стягнути з Російської Федерації 100 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду.
— Через постійні обстріли я не можу подорожувати Україною, оздоровлюватися в Криму. Тричі втрачав роботу, бо іноземні замовники не вірили в Україну. Відколи війна, погано сплю. До лікарів, правда, не звертався. Заспокійливі ліки призначав собі сам, — зазначив під час апеляційного розгляду чоловік.
Раніше міський суд виніс заочне рішення, яким позов чоловіка задовольнив частково і вирішив стягнути з РФ на його користь 100 тисяч гривень як компенсацію моральної шкоди. Позивач не погодився та подав апеляцію.
У рішенні Вінницького міського суду Вінницької області вказано, що чоловік побоюється за своїх рідних. У нього погіршилися відносини з людьми і він постійно відчуває біль від споглядання на зруйнований російськими ракетами будинок побуту «Ювілейний», де загинуло багато людей, сімей, дітей. Позивач перебував в 300 метрах від епіцентру вибуху.
За словами чоловіка, свої моральні страждання він оцінює у 120 мільйонів гривень. Тому у своєму клопотанні до апеляційної інстанції закликав рішення суду першої інстанції скасувати і повністю задовольнити його позов по стягнення саме такої суми – із розрахунку по мільйону за місяць від початку перших дій РФ, які тривають понад 10 років. Утім, під час розгляду, 11 лютого, судді залишили рішення міського суду без змін.
