На Вінниччині правоохоронці повідомили про підозру міському голові Шаргорода, головній бухгалтерці міської ради та керівнику земельного відділу. Слідство вважає, що посадовці намагалися незаконно оформити у приватну власність земельні ділянки громади вартістю понад 400 тисяч гривень.
За версією правоохоронців, у 2024 році було виготовлено документи, які нібито підтверджували виділення земельних ділянок ще у 1993 році. Для цього, як стверджують слідчі, використовувалися підроблені рішення та печатки сільських рад, які вже давно припинили існування.
Надалі на підставі цих документів була підготовлена технічна документація та винесене питання на розгляд депутатів. Однак державний реєстратор засумнівалася у законності поданих матеріалів, провела додаткову перевірку та відмовила у реєстрації права власності.
У пресслужбі Вінницької обласної прокуратури та обласного главку поліції зазначають, що посадовцям інкримінують низку кримінальних правопорушень, пов’язаних із зловживанням владою, підробленням документів та замахом на заволодіння майном шляхом обману. Суд уже обрав для підозрюваних запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Сам міський голова раніше заявляв, що земельною ділянкою користувався понад 30 років на законних підставах і лише вирішив оформити документи належним чином. Остаточну оцінку обставинам справи надасть суд.

