На Вінниччині правоохоронці затримали військовослужбовця, якого підозрюють у систематичному вимаганні грошей у свого підлеглого. За даними слідства, командир погрожував військовому проблемами через можливе самовільне залишення служби та вимагав за це значну суму коштів.
Як повідомили у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону, восени 2025 року 45-річний посадовець нібито запропонував підлеглому сплатити 200 тисяч гривень за те, щоб не порушувати питання щодо СЗЧ. Водночас військовому відмовляли у відпустці та можливості звільнення, а також погрожували кримінальною відповідальністю.
За матеріалами слідства, гроші передавалися частинами. У березні цього року підлеглий перерахував понад 12 тисяч гривень, у травні — ще 20 тисяч. Для отримання коштів підозрюваний, як стверджують правоохоронці, використовував банківську картку іншого військовослужбовця, який не знав про справжню мету переказів.
У червні після отримання чергової частини коштів у сумі 20 тисяч гривень правоохоронці затримали чоловіка. Йому повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою з використанням службового становища.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави понад 266 тисяч гривень та відсторонив його від посади. Слідство триває.
Відповідно до Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено обвинувальним вироком суду.
