На Вінниччині органи прокуратури продовжують роботу із захисту фінансових інтересів територіальних громад, зокрема шляхом стягнення коштів пайової участі із забудовників.
У 2026 році судами вже задоволено чотири відповідні позови на загальну суму 10,8 млн гривень. Після набрання рішеннями законної сили ці кошти надійдуть до бюджетів громад Вінницького та Хмільницького районів.
Зокрема, у лютому Хмільницька окружна прокуратура виявила забудовника, який не сплатив до місцевого бюджету понад 3,3 млн гривень пайової участі.
Правоохоронці встановили, що після введення об’єкта в експлуатацію забудовник не долучився до розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури громади, як того вимагає закон.
Суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав відповідача відшкодувати безпідставно збережені кошти. Робота у цьому напрямі триває.
