У справі щодо загибелі семи працівників з Вінниччини, які у лютому 2024 року отруїлися чадним газом у селі Великі Низгірці Бердичівського району Житомирської області, правоохоронці повідомили про підозру директору фермерського господарства.
Чоловіки приїхали на сезонні роботи та проживали у будинку, який надало господарство. Саме там сталася трагедія, що забрала життя семи людей.
Спочатку розглядалася версія про порушення правил безпеки самими загиблими, однак під час слідства з’ясувалося, що житло було обладнане газовим котлом із грубими порушеннями техніки безпеки.
За даними прокуратури, газове обладнання встановили самовільно, а система автоматики перебувала у несправному стані. Це створювало смертельну небезпеку для людей через неналежну експлуатацію.
Крім того, слідство встановило, що після трагедії директор фермерського господарства намагався приховати порушення. Він вніс неправдиві відомості до службової документації, щоб перекласти відповідальність за стан газового обладнання на одного із загиблих працівників.
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 367 КК України — неналежне виконання службових обов’язків, що спричинило загибель людей, а також за ч. 1 ст. 366 КК України — службове підроблення.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Слідчі дії тривають.
