У Ямполі подружжя Іван Загробський та Тетяна Загробська відновили лелече гніздо, яке місяць тому згоріло через коротке замикання на електроопорі. На Великдень птахи повернулися до нової оселі вже парою.
За словами Івана Загробського «Суспільному», пожежу він помітив випадково — побачив дим на стовпі поблизу будинку та підприємства з обробки каменю. Гніздо швидко згоріло, адже було сухим, а рятувальники не могли одразу загасити полум’я через напругу на електроопорі.
Після пожежі лелека ще кілька разів прилітав до згорілого місця та намагався відновити гніздо, однак вітер зносив гілки, а згодом птах зник на два тижні. Тоді подружжя вирішило допомогти.
4 квітня разом із комунальниками, електриками та зварювальником вони встановили нову основу для гнізда. Для цього використали арматуру, гілки верби, мох і сухі гілки, створивши надійну платформу для майбутнього житла.
Через тиждень після встановлення, 11 квітня, лелека повернувся до гнізда, а вже на Великдень — прилетів разом із парою. Зараз птахи активно добудовують свою домівку.
Подружжя каже, що ця історія стала символом надії та віри. У майбутньому чоловік планує облаштувати ще кілька гнізд на опорах, щоб іншим птахам також вистачило місця.

Фото взяте у “Суспільне”
