У Вінниці завершили досудове розслідування щодо двох осіб, яких обвинувачують у заволодінні бюджетними коштами під час закупівлі навчального обладнання для одного з комунальних закладів міста. Сума збитків становить понад 524 тисячі гривень.
Як повідомили у Вінницькому районному управлінні поліції, у 2025 році уповноважена особа навчального закладу діяла у змові з постачальником та організувала закупівлю обладнання за значно завищеними цінами. Підставою для укладення договору стали комерційні пропозиції, підготовлені зацікавленою стороною, що призвело до порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та завдання матеріальної шкоди бюджету.
Правоохоронці встановили, що 34-річний підприємець, використовуючи документи від імені своєї дружини, зареєстрованої як фізична особа-підприємець, підписав договір про закупівлю та акти приймання-передачі товару. На підставі цих документів він отримав бюджетні кошти.
Під час обшуків слідчі вилучили речові докази, які мають значення для кримінального провадження.
64-річному посадовцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Його спільнику інкримінують підроблення та використання офіційних документів (ч. 1, 4 ст. 358 КК України).
Суд обрав запобіжні заходи: підприємцю — тримання під вартою з правом внесення застави, службовій особі — домашній арешт із відстороненням від посади.
Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУНП у Вінницькій області за оперативного супроводу кіберполіції області.
