Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України продовжують посилений моніторинг якості води у річка Дністер після ворожої атаки та зафіксованого раніше транзитного забруднення нафтопродуктами.
Спеціалісти Могилів-Подільського районного відділу Центру спільно з Державною екологічною інспекцією здійснили черговий відбір проб води у визначених моніторингових точках. Дослідження проводилися паралельно у лабораторіях підрозділу та санітарно-гігієнічній лабораторії у Вінниця.
За результатами досліджень станом на 4 квітня 2026 року, вміст нафтопродуктів у воді становить 0,007 мг/дм³, що значно менше допустимого нормативу — 0,3 мг/дм³, визначеного наказом МОЗ України №721.
Фахівці зазначають, що якість води у межах Вінницької області відповідає гігієнічним нормам, ризики для питного водопостачання відсутні, а показники повернулися до фонових значень.
За словами генерального директора Центру Ігоря Матковського, ситуація перебуває під постійним контролем, а взаємодія з органами влади та ДСНС України триває для забезпечення безпеки населення

