На Вінниччині, а саме – у Вороновицькій громаді екологи виявили факти самовільного захоплення прибережно-захисних смуг аграріями.
Порушення зафіксували під час планової перевірки, повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.
За даними інспекторів, аграрії розорали території біля водойм та використовували їх для вирощування сільськогосподарських культур без відповідних дозвільних документів. Водночас ці земельні ділянки не перебувають у їхній власності, що свідчить про незаконне захоплення.
Такі дії порушують вимоги статей 61, 125, 126 Земельний кодекс України та статті 89 Водний кодекс України.
За результатами перевірки матеріали направлено до правоохоронних органів для встановлення винних осіб та прийняття відповідних процесуальних рішень.
