З 1 квітня 2026 року на території Вінницької області розпочинаються профілактичні заходи «Нерест». У цей період правоохоронці посилять контроль за дотриманням правил рибальства та виявлятимуть факти незаконного вилову водних біоресурсів.
Як повідомляє Поліція Вінницької області, рейди проводитимуть спільно з іншими профільними службами та відомствами. Основна мета — запобігання браконьєрству та збереження рибних ресурсів у період нересту.
Правоохоронці нагадують, що за порушення правил рибальства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність:
- ч. 4 ст. 85 Кодекс України про адміністративні правопорушення — штраф від 340 до 680 гривень;
- ч. 1 ст. 88-1 Кодекс України про адміністративні правопорушення — штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів тваринного світу або без такої;
- ст. 249 Кримінальний кодекс України — штраф від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів або обмеження чи позбавлення волі до трьох років.
Правоохоронці закликають громадян дотримуватися встановлених правил та не порушувати природоохоронне законодавство під час нерестового періоду.
