Прокурори Вінницької області передали до суду справу організованої злочинної групи, членів якої обвинувачують у вирощуванні конопель у промислових масштабах та налагодженні міжнародної контрабанди прекурсорів.
За даними слідства, восени минулого року житель Вінниці організував наркобізнес та залучив до діяльності ще чотирьох осіб. Учасники групи діяли за чітким розподілом ролей — від інвесторів і логістів до так званих «агрономів».
Влітку 2025 року на чотирьох ділянках загальнозоологічного заказника загальнодержавного значення Згарський заказник, що розташований у межах Літинської громади, фігуранти засіяли близько 20 тисяч кущів конопель.
Після викриття правоохоронці вилучили майже 6000 рослин, а також висушену продукцію, готову до збуту, загальною масою 34 кілограми. Окрім цього, обвинувачені налагодили канал контрабанди прекурсорів із Польща через рейсові автобуси.
Під час обшуків за різними адресами вилучили 1200 грамів прекурсору нітроетан, який використовувався для виготовлення амфетаміну, а також понад 30 грамів готової психотропної речовини. Підпільний цех із синтезу амфетаміну фігуранти облаштували на горищі будинку організатора.
Членам групи інкримінують низку статей Кримінального кодексу України, зокрема незаконний обіг наркотиків, вирощування конопель, контрабанду прекурсорів та утримання місць для виготовлення психотропних речовин. У разі доведення вини їм загрожує від 9 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі двоє учасників перебувають під вартою, ще троє внесли заставу. Суд також наклав арешт на майно обвинувачених на суму 8,7 млн гривень.
Досудове розслідування здійснювали слідчі поліції Вінницької області під процесуальним керівництвом прокуратури.

