Поліцейські Вінниччини скерували до суду обвинувальний акт щодо організованої групи шахраїв, які незаконно заволоділи квартирами на суму понад 7,7 млн грн. Про це повідомили у ГУНП у Вінницькій області.
У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що троє чоловіків діяли за чітко налагодженою схемою. Вони підшуковували квартири, власники яких померли, а спадкоємці були відсутні або майнові права не були належним чином оформлені. Надалі фігуранти підробляли документи та отримували судові рішення, на підставі яких оформлювали право на спадщину.
Одним із учасників злочинної групи виявився начальник відділу міської ради, який мав доступ до службової інформації про власників житлової нерухомості. Саме це, за даними слідства, значно полегшувало реалізацію протиправної схеми.
Правоохоронці задокументували, що впродовж 2019–2024 років зловмисники незаконно заволоділи низкою квартир у Вінниці, завдавши потерпілим збитків на понад 7,7 млн грн. На майно підозрюваних накладено арешт.
Фігурантам інкримінують:
- шахрайство, вчинене організованою групою (ч.ч. 3, 4, 5 ст. 190 КК України);
- підроблення та використання підроблених документів (ч.ч. 1, 3 ст. 358 КК України);
- зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювали слідчі слідчого управління ГУНП у Вінницькій області за процесуального керівництва Вінницька обласна прокуратура.
