На Вінниччині прикордонники викрили канал незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Операцію провели військовослужбовці Могилів-Подільського прикордонного загону у взаємодії з правоохоронцями.
Організатором протиправної схеми виявився 49-річний громадянин Молдова. Чоловік планував незаконно переправити трьох українців до своєї країни поза встановленими пунктами пропуску. Для цього він забрав «клієнтів» у Вінниця — жителів Дніпропетровської та Одеської областей — та повіз їх у прикордонну зону.
Вартість «послуг» із логістики та інструктажу становила 12 000 USDT, які мали бути перераховані на криптогаманець організатора. За нинішнім курсом це майже пів мільйона гривень.
Втім, реалізувати задум не вдалося. Попри спроби об’їхати блокпости та уникнути зустрічей з правоохоронцями, порушників затримали поблизу одного з населених пунктів Могилів-Подільський район.
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили автомобіль і мобільний телефон, які використовувалися у злочинній схемі. Іноземцю повідомлено про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Осіб, яких намагалися переправити, притягнуто до адміністративної відповідальності.
Заходи проводилися за участі представників Національної поліції та за процесуального керівництва Могилів-Подільської окружної прокуратури.
