У Літинській громаді Вінницької області правоохоронці викрили двох лікарів, яких підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за оформлення фіктивної інвалідності.
Йдеться про 47-річну жінку та її 27-річного сина, які працюють в одному з медичних закладів Літин. За даними слідства, восени 2025 року вони запропонували чоловікові за 3000 доларів США оформити третю групу інвалідності строком на один рік.
Щоб створити видимість законності процедури, фігуранти організували пацієнту фіктивне 10-денне стаціонарне лікування у відділенні, де працював один із лікарів, а також підготували пакет медичних обстежень. У лютому 2026 року, коли документи були готові для передачі експертам з оцінювання повсякденного функціонування особи, «клієнт» мав розрахуватися за домовленістю.
Після передачі обумовленої суми хабаря обох спільників затримали. Грошові кошти вилучили.
Як повідомляють Вінницька обласна прокуратура та поліція Вінницької області, лікарям повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 28 – ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України — вимагання та одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення, вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Під час санкціонованих обшуків у межах кримінального провадження правоохоронці виявили та вилучили понад 200 тисяч доларів США, 350 тисяч гривень і 1765 євро готівкою.
Наразі тривають слідчі дії для встановлення походження коштів та можливих інших осіб, причетних до протиправної діяльності. До суду скеровано клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та їх відсторонення від займаних посад.

