Слідчі поліції повідомили про підозру директору комунального медичного закладу у Вінниці, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем.
За даними досудового розслідування, посадовець, який очолює комунальне некомерційне підприємство (лікарню), упродовж 2023–2024 років уклав із товариством два договори підряду на реконструкцію частини покрівлі адміністративної будівлі. Йшлося про облаштування на ній сонячних електростанцій.
Після виконання частини робіт підрядна організація надала замовнику звітну документацію, зокрема акти приймання виконаних робіт. У документах вартість сонячних батарей була суттєво завищена порівняно з ринковими цінами на той час. Директор медзакладу, не перевіривши достовірність зазначених цін, прийняв та завірив відповідні документи.
У результаті таких дій підрядник незаконно отримав із бюджету територіальної громади близько 700 тисяч гривень.
Слідчі відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції за процесуального керівництва Вінницька окружна прокуратура повідомили директору про підозру за ч. 1 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися визначеною діяльністю строком до трьох років, а також штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та його відсторонення від посади на час досудового розслідування.
Інформацію надали у поліції Вінницької області.
