До Вінницького міського суду скерували обвинувальний акт щодо 20-річного жителя обласного центру, якого підозрюють у знищенні майна шляхом підпалу та спробі вчинення диверсії проти державної установи.
Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, чоловіку інкримінують державну зраду та умисне знищення майна шляхом підпалу — ч. 2 ст. 111 та ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України.
За даними слідства, молодик через оголошення в Telegram погодився на співпрацю з представником 5-ї служби ФСБ РФ, який запропонував йому «легкий заробіток» за виконання диверсійних завдань у різних регіонах України.
Аби довести свою «надійність», 20 жовтня обвинувачений у Вінниці підпалив автомобіль, зафіксувавши злочин на відео та надіславши його замовнику. Уже наступного дня він отримав нове завдання — підпалити будівлю Українського інституту національної пам’яті в Києві.
Зловмисник встиг заховати у дворі установи п’ять літрів бензину, однак реалізувати задум не встиг — його затримали правоохоронці з Вінниччини.
Наразі обвинувачений перебуває під вартою. У разі доведення вини йому загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
У прокуратурі зазначають, що для ворожих спецслужб фігурант справи більше не становить інтересу, а розраховувати на можливість обміну немає підстав.
Фактично за кілька днів молода людина зруйнувала власне життя, спокусившись на обіцянки швидкого заробітку.
