Слідчі Вінниччини за процесуального керівництва Вінницької окружної прокуратури викрили протиправну схему незаконного заволодіння земельними ділянками комунальної власності та повідомили про підозру двом громадянам.
Як встановило слідство, підозрювані підробляли офіційні документи, заволодівали чужим майном шахрайським шляхом у великих розмірах, а також легалізували майно, одержане злочинним способом.
Протиправна схема діяла у 2017 та 2023 роках. За даними правоохоронців, фігуранти використовували завідомо підроблені рішення органів місцевого самоврядування для реєстрації права власності на земельні ділянки. Після цього незаконно набуті землі поділили та продали третім особам.
Унаслідок таких дій із власності Вінницької територіальної громади вибули дві земельні ділянки загальною площею майже пів гектара. Сума завданих збитків становить близько 1,8 мільйона гривень.
У ході досудового розслідування поліцейські опрацювали дані державних реєстрів, зібрали доказову базу, встановили коло осіб, причетних до оборудки, а також провели експертизи та санкціоновані обшуки.
Двом громадянам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів), ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 1 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування здійснюють слідчі відділів поліції № 1 та № 3 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області. Слідчі дії тривають.

