На Вінниччині Господарський суд зобов’язав приватне товариство та Лука-Мелешківську сільську раду повернути державі майже 8 гектарів землі, на якій розташовані залишки давнього поселення кіммерійської доби.
Як повідомляє Вінницька обласна прокуратура, суд підтримав позов Вінницької окружної прокуратури та поставив крапку у тривалому судовому процесі. Йдеться про земельну ділянку в селі Сокиринці, що має історико-культурне призначення.
На цій території розташована пам’ятка археології місцевого значення — поселення передскіфського часу, датоване VIII — початком VII століття до нашої ери. Попри охоронний статус, упродовж майже восьми років землю використовували для сільськогосподарського обробітку, що призвело до пошкодження та часткового знищення археологічного шару.
Слідством встановлено, що ще у 2018 році Хижинецька сільська рада, повноваження якої згодом перейшли до Лука-Мелешківської сільради, всупереч вимогам законодавства про охорону культурної спадщини зареєструвала право комунальної власності на земельну ділянку історико-культурного призначення. Після цього землю передали в оренду приватному товариству.
У результаті судового розгляду землю з пам’яткою археології повернуто у державну власність. Рішення суду набрало законної сили.
