На Вінниччині за рішенням суду у приватного підприємства відібрали мисливські угіддя, розташовані на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Дашівський». Земельну ділянку повернули у спільну комунальну власність територіальних громад.
Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, відповідне рішення ухвалив Господарський суд міста Києва. Позов до суду подала Гайсинська окружна прокуратура, яка оскаржила рішення Вінницької обласної ради 2007 року про передачу заповідної території під приватні мисливські угіддя.
Відповідачами у справі стали обласна рада, Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства, державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» та приватне підприємство. Прокуратура вимагала скасувати надання мисливських угідь, визнати недійсними відповідні договори та звільнити земельну ділянку.
Йдеться про 114 гектарів землі заказника «Дашівський», який було створено з метою охорони цінних деревних насаджень та рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України. Попри заповідний статус території, у 2007 році її передали приватному підприємству для ведення мисливського господарства. У 2013 та 2023 роках між державними лісогосподарськими структурами та приватною фірмою також укладалися договори користування.
У прокуратурі наголошують, що використання заповідних земель для полювання є протизаконним. Після набрання рішенням суду законної сили правоохоронці вживатимуть заходів для його фактичного виконання та повернення земель громадам.
Нагадаємо, з серпня цього року органи прокуратури через суди намагаються повернути державі ще кілька заказників на Вінниччині, які незаконно використовувалися як мисливські угіддя.
