Аграрії Вінниччини увійшли до трійки лідерів України за обсягами зібраного зерна у 2025 році. За результатами жнив, у регіоні намолотили 4,8 млн тонн зернових культур. Попереду лише Чернігівщина та Хмельниччина — по 4,9 млн тонн.
Згідно з даними НААН та оперативною інформацією уряду, в Україні обмолочено 10,55 млн га зернових та зернобобових культур (90,6% від прогнозу), загалом намолочено 53,6 млн тонн із середньою урожайністю 50,8 ц/га.
Найвищу врожайність показали Хмельницька (85,1 ц/га), Чернігівська (72,8 ц/га) та Київська (70,5 ц/га) області. Найнижчу — Херсонська область із 12,7 ц/га. Повністю обмолочені прогнозовані площі у Запорізькій та Хмельницькій областях, майже завершені роботи в Одеській та Миколаївській.
Вінниччина підтвердила свій статус потужного аграрного регіону, забезпечивши майже 5 млн тонн зерна нового врожаю та увійшовши до національної трійки лідерів.
