Вдруге за сезон цукроваріння на Вінниччині фіксуються вимушені зупинки виробництва. Якщо у жовтні тимчасово призупиняли роботу одразу два заводи, то зараз на паузі перебуває лише один. Причина залишилася традиційною — відсутність сировини, яку не можуть своєчасно доставити на переробку.
Надмірна волога перешкоджає збору та транспортуванню цукрових буряків. Попри скорочення цьогорічних посівів, врожайність перевищує минулорічні показники, тож загалом очікується отримання приблизно такого самого обсягу цукру, проте погодні умови накладають свої обмеження.
Як повідомили у Вінницькій ОВА, завод «тимчасово призупинив роботу через нестачу сировини, але планує її відновити після накопичення достатнього обсягу».
З початку виробничого сезону цукрозаводи області переробили 1,8 млн тонн сировини. Станом на 5 грудня виготовлено 253 тис. тонн цукру. Аграрії завершили збір буряків та накопали близько 2 млн тонн солодких коренів.
Нагадаємо, два із п’яти заводів зупиняли роботу ще у жовтні через дефіцит цукрових буряків, спричинений затяжними дощами, що унеможливили своєчасний збір. Згодом процес збору відновили, а заводи почали накопичувати сировину для продовження виробництва.
