21-річний сумоїст із Вінниці Данило Аонішікі Явгусишин офіційно отримав ранг озекі — другий за престижністю титул у професійному сумо. Підвищення відбулося після його тріумфальної перемоги на турнірі Kyushu 2025, де українець здобув Кубок Імператора.
Як повідомляє Kyodo News, рішення про присвоєння рангу ухвалила Японська асоціація сумо під час спеціальної зустрічі в Токіо. Після цього в Куруме, префектура Фукуока, відбулася традиційна церемонія визнання борця озекі.
Досягнення Данила вже назвали історичним. Він встановив новий рекорд, піднявшись до озекі всього після 14 турнірів — це швидше за попередній показник у 19 змагань, який належав болгарському Котоошу. Крім того, українець демонструє унікальну стабільність: на всіх п’яти турнірах у макуучі Явгусишин виграв щонайменше 11 поєдинків.
«Є ще один вищий ранг — і я прагнутиму до нього. Мені потрібно вдосконалюватися у всіх аспектах, адже це велика відповідальність», — прокоментував Данило після церемонії.
Явгусишин став лише четвертим європейцем в історії, який досягнув рангу озекі. Раніше цього змогли досягти Котоошу, Баруто та Точіношин. Жодному з них не вдалося піднятися до найвищого титулу — йокодзуна.
Для українського спорту це — одна з найгучніших міжнародних перемог останніх років.

