На Вінниччині екологічні інспектори продовжують фіксувати факти незаконного вилову риби. Чергове порушення виявили поблизу села Могилівка Гніванської громади, де рибалки ловили рибу у заборонених місцях на річці Південний Буг. За результатами перевірки інспектори склали чотири адміністративні протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, з початку листопада на території регіону триває комплекс превентивних заходів щодо дотримання правил рибальства у межах зимувальних ям. У цих глибоководних ділянках водойм риба переживає найскладніший період року — зимівлю: вона малорухлива, збирається у великі скупчення та є особливо вразливою. Саме тому вилов у зимувальних ямах може завдати серйозної шкоди популяціям водних біоресурсів.
Попри заборону, окремі рибалки продовжують ігнорувати правила. За кожним фактом незаконного вилову складають адмінматеріали.
Крім документування порушень, інспектори провели профілактичні бесіди з іншими рибалками. Їм нагадали, що заборона на риболовлю у зимувальних ямах — це важлива природоохоронна міра, спрямована на збереження біорізноманіття та підтримання екологічного балансу водойм Вінниччини.
