На Вінниччині співробітники поліції спільно з СБУ затримали жінку з Донеччини, яка передавала ворогу розвіддані про об’єкти енергетичної інфраструктури.
Як повідомляють у СБУ, 46-річна мешканка Донеччини була завербована російськими спецслужбами. За завданням «кураторів» вона фотографувала енергетичні об’єкти регіону, фіксувала їхній стан після попередніх обстрілів та оцінювала рівень захищеності від нових атак.
Її діяльність викрив місцевий житель — чоловік помітив незнайому жінку біля стратегічного об’єкта та повідомив поліцію. Під час перевірки правоохоронці виявили у телефоні затриманої докази шпигунської діяльності — знімки та координати енергетичних споруд.
Слідство встановило, що ще у вересні вона провела розвідку однієї з підстанцій області і отримала за це грошову винагороду на криптогаманець. Згодом прибула на інший об’єкт, який мав стати потенційною ціллю російських ударів.
Під час допиту фігурантка зізналася у співпраці з ворожими спецслужбами. Їй повідомлено про підозру у державній зраді за ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України.
За рішенням суду, жінку взято під варту без права застави. Їй загрожує до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
