З 1 листопада в Україні починає діяти осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Обмеження триватимуть до початку нерестового періоду 2026 року та покликані забезпечити збереження водних біоресурсів під час зимівлі.
Як повідомили у Держрибагентстві, територіальні управління відомства вже видали відповідні накази, у яких визначені точні межі та координати зимувальних ям, де риболовля заборонена. Ознайомитися з переліком дозволених і заборонених місць можна за посиланням.
Рибалити у цей період можна лише за межами зимувальних ям — із криги або без неї, використовуючи зимові вудки, жерлиці, нахлистові, донні чи поплавкові снасті. При цьому загальна кількість гачків не повинна перевищувати семи на одного рибалку.
У період від льодоставу до скресання криги забороняється використання великих гачків, відстань від цівки до кінчика жала яких перевищує 10 мм. Також протягом року під забороною залишаються з’єднані між собою, подвійні та потрійні гачки без принади або блешні.
Порушення встановлених правил тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність, а також відшкодування завданих збитків рибному господарству.
«Риба у зимувальних ямах найбільш вразлива, тому дотримання заборони є ключовим для збереження біорізноманіття наших водойм. Контроль буде посилено, і ми закликаємо рибалок діяти відповідально», — наголосив голова Держрибагентства Ігор Клименок.
У разі виявлення порушень рибоохоронного законодавства громадяни можуть повідомити на всеукраїнську «гарячу лінію» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.
