У Вінницькій області за дев’ять місяців 2025 року фахівці АТ «Вінницяобленерго» виявили 1319 випадків крадіжок електроенергії. Загальна сума збитків перевищила 58 мільйонів гривень
Як повідомляють в компанії, порушення фіксують як серед побутових, так і серед непобутових споживачів. Найбільш резонансні випадки виявили на підприємствах, які втручалися у роботу лічильників або пошкоджували пломби, щоб зменшити показники споживання.
Серед таких – виробники цегли, агрофірми, деревообробні цехи, м’ясопереробники та власники кафе.
Найбільше нарахування — понад 4,5 млн грн — отримало цегельне підприємство, яке зірвало пломби для доступу до електромереж. Інші порушники мають компенсувати від 450 тис. до 890 тис. грн за недообліковану електроенергію.
У разі відмови добровільно сплатити збитки енергетики подають позови до суду. Від початку року компанія вже ініціювала понад 100 судових справ.
У «Вінницяобленерго» нагадують: крадіжка електроенергії є не лише адміністративним, а й кримінальним правопорушенням.
