Вінницький апеляційний суд розглянув скарги адвокатів блогера Анатолія Шарія та колишнього начальника поліції Вінниччини Антона Шевцова щодо вироку міського суду й залишив їх без задоволення.
Обох засуджено за державну зраду, вчинену у змові з представниками спецслужб рф в умовах воєнного стану.
Ще у червні 2025 року міський суд визнав Шарія та Шевцова винними за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України і призначив по 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
9 жовтня 2025 року колегія Вінницького апеляційного суду підтвердила законність цього рішення. Повний текст ухвали буде оприлюднено 14 жовтня.
За матеріалами слідства, Анатолій Шарій з початку повномасштабної війни співпрацював із ФСБ рф, зокрема брав участь у створенні та поширенні постановочних відео з «допитами» українських військовополонених.
Посередником між Шарієм і російськими спецслужбами був Антон Шевцов, колишній керівник поліції Вінниччини, який після звільнення у 2016 році переховується в окупованому Севастополі.
Шарій, відомий своїми проросійськими заявами, з 2021 року перебуває під санкціями РНБО. У 2022 році його затримали в Іспанії на запит СБУ, а того ж року суд заборонив діяльність його політичної партії.
Таким чином, рішення суду першої інстанції набрало чинності: Шарій та Шевцов проведуть по 15 років за ґратами.
