У Вінницькій області прокуратура домоглася повернення у власність громади сотень гектарів водойм.
Господарський суд Вінницької області задовольнив позов Жмеринської окружної прокуратури та зобов’язав підприємство повернути у розпорядження Копайгородської територіальної громади чотири водосховища загальною площею 201 гектар.
Як повідомляє Пресслужба Вінницької обласної прокуратури, встановлено, що понад 20 років підприємство використовувало водойми в комерційних цілях без сплати коштів до місцевого бюджету, прикриваючись статусом «правонаступника» ліквідованого держпідприємства, якому ще у 1996 році видавали акт на постійне користування землями водного фонду.
На цій підставі відповідач фактично експлуатував понад десять водних об’єктів у Барській та Копайгородській громадах.
Цього року прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури та Жмеринської окружної прокуратури подали до суду 7 позовів щодо повернення водойм і земельних ділянок водного фонду загальною площею майже 1 500 гектарів. Станом на сьогодні усі позови задоволені, рішення виконані.
Таким чином громади отримали можливість самостійно та ефективно розпоряджатися своїми природними ресурсами і наповнювати місцеві бюджети.
