У Ладижині суд закрив резонансну справу щодо заступниці міського голови Людмили Бучко, яку звинувачували в образі військовослужбовця 59-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Канівця.
Як повідомляється, 24 вересня Ладижинський міський суд виніс постанову про закриття адміністративного провадження у зв’язку з відсутністю складу правопорушення. Суд, переглянувши відео липневої сесії міської ради та його експертизу, не почув нецензурних слів на адресу військового.
Конфліктна ситуація виникла після того, як понад півтора року місцева влада ігнорувала допомогу ветерану з ампутованою ногою. Це викликало обурення серед його побратимів, які й підтримали Сергія Канівця під час звернення до міської ради. За словами військового, тоді він почув образливу лайку від чиновниці, тож звернувся із заявою до поліції.
Проте в ході судового розгляду з’ясувалося, що поліція надала відеозапис, скорочений у порівнянні з оригіналом. Це викликало підозри у можливій фальсифікації матеріалів. Військовий Олександр Грущанський вже анонсував офіційне звернення з цього приводу.
Ситуація додатково загострилася через те, що оголошення рішення суду відбулося раніше заявленого часу, а небайдужих містян і родини військових, які прийшли підтримати захисника, не допустили до зали засідань.
У суді наголосили, що у випадку незгоди з рішенням сторона має право подати апеляційну скаргу. Водночас у Ладижині це рішення вже викликало хвилю обурення, адже громадськість вбачає у ньому неповагу до військових, які ризикують життям на фронті, тоді як у тилу посадовці залишаються безкарними навіть після публічних образ.
