У Вінницькій області судитимуть 61-річного фермера, який утримував людей у трудовій експлуатації. Слідчі завершили розслідування та передали обвинувальний акт до суду.
Як встановило слідство, чоловік вербував працівників для догляду за великою рогатою худобою, підшуковуючи людей у вразливому стані. Він обіцяв гідні умови, але натомість змушував до неоплачуваної роботи. Під приводом офіційного працевлаштування фермер відбирав у них документи, не повертав їх та обмежував свободу пересування, контролюючи вихід за межі господарства.
У червні працівники міграційної поліції визволили чотирьох потерпілих. Під час обшуків на фермі було вилучено докази протиправної діяльності.
Фермера обвинувачують у вербуванні та переховуванні людей з метою експлуатації, використанні обману та уразливого стану осіб, а також у повторній торгівлі людьми (ч.1, ч.2 ст.149 ККУ). Йому загрожує до 12 років ув’язнення.
