На Вінниччині після дворічних судових розглядів винесено рішення у справі браконьєра, який під час нересту виловив сітками майже 300 рибин.
Ще в червні 2023 року інспектори Держекоінспекції зафіксували незаконний вилов у Сутиському водосховищі на Південному Бузі. У чоловіка виявили 275 рибин різних видів — від судака до плітки. Порушник намагався уникнути відповідальності: йому раптово «стало зле», тож викликали швидку, але дорогою він утік просто з-під супроводу медиків.
Кримінальне провадження та адмінсправа завершилися без покарання через відсутність складу злочину та закінчення строків. Однак Державна екологічна інспекція подала цивільний позов. Після кількох відкладень та зміни суддів, улітку 2025 року Тиврівський районний суд підтвердив факт браконьєрства та зобов’язав чоловіка відшкодувати збитки.
Рішенням суду порушник має компенсувати 93 942 гривні шкоди рибному господарству, а також сплатити судові збори.
