У Вінниці судитимуть двох осіб, яких звинувачують у підготовці терактів на замовлення спецслужб рф. Про це повідомили у Вінницькій обласній прокуратурі.
За даними слідства, 27-річна жителька Київщини у березні 2025 року виготовила саморобні вибухові пристрої, які планувала використати на зупинці громадського транспорту. Інший обвинувачений — 19-річний житель Житомира — у липні цього року заклав вибухівку у дворі житлових багатоповерхівок.
Обидва злочини вдалося попередити завдяки злагодженим діям прокурорів та співробітників СБУ. Постраждалих не було.
Наразі обвинувачені перебувають під вартою. Їм інкримінують державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Досудове розслідування вели слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.
