Колишнього керівника Головного управління ДСНС у Вінницькій області Руслана Шевчука підозрюють у трудовій експлуатації підлеглих. За даними ДБР та Офісу генпрокурора, посадовець протягом червня 2024 — березня 2025 року залучав п’ятьох рятувальників до виконання будівельних та ремонтних робіт на власних об’єктах у Вінницькій і Харківській областях.
За версією слідства, працівників змушували працювати безкоштовно — як у робочий, так і в позаробочий час. Встановлено щонайменше чотири об’єкти, де вони зводили будинки та проводили ремонтні роботи для Шевчука.
Під час обшуків за місцем проживання та колишньої роботи фігуранта правоохоронці вилучили документи на майно, медичні довідки про інвалідність, 10 тисяч євро, мобільний телефон, сервер відеоспостереження та цифрові носії.
Колишньому очільнику рятувальників інкримінують вербування людей з метою експлуатації з використанням службового становища щодо кількох осіб (ч. 2 ст. 149 ККУ). Санкція статті передбачає до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Суд обрав Шевчуку запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 2,49 млн гривень. Слідчі встановлюють усіх потерпілих і можливих співучасників схеми.

